پاورپوینت درباره هندبال

مطالب دیگر:
🔥بررسی ويژگي های قرآن در نهج البلاغه🔥بررسی عدم انطباق نيازهاي عملي و محتواي آموزشي رشته مهندسي برق🔥بررسی شب قدر و ليلة القدر از دیدگاه علامه طباطبايى (رحمه الله)🔥بررسی و آشنایی با مکتب اصالت توده ای🔥بررسی زندگینامه امام حسن عسگری (ع)🔥بررسی سیاست های مذهبی سلسله هخامنشیان🔥بررسی دلایل و علل تهاجم غرب به فرهنگ حجاب🔥بررسی اصول و نحوه مصاحبه با کودکان دارای اختلالات فراگیر رشد🔥بررسی اجزای مختلف روش آبياري قطره اي🔥بررسی نقش و جایگاه همسران در تحكيم نظام خانواده🔥بررسی وجه اشتراک و افتراق دیه و ارش در فقه و حقوق ایران🔥بررسی جایگاه شاهد و شهادت در حقوق جزایی ایران🔥بررسي چگونگي توليد باران اسيدي و آثار مخرب آن🔥بررسی عدالت از ديدگاه مولاي متقيان🔥نگاهي گذرابه عالم (ذر) موطن عهد وميثاق آدميان🔥نمونه فرم آماده قرارداد گشتهای خارج از کشور🔥بررسی ویژگی ها و کاربرد بتن های كفي یا فومی (Foam Concrete)🔥بررسی تاریخچه و انواع روش های سنتز آسپرين🔥وضع عمومي علم و ادب در قرن هفتم و هشتم شعر فارسي در قرن هفتم و هشتم🔥طرح توجیهی پرورش ماهی های زینتی و آکواریومی
هندبال , تاریخچه هندبال , مشخصات زمین هندبال , دروازه هندبال , توپ هندبال , جرائم هندبال , داوران هندبال , بازیکنان هندبال|اِل اف|lfp
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت درباره هندبال را مشاهده می نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 42 اسلاید

قسمتی از متن .ppt :

هندبال

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه هندبال
مشخصات زمین
دروازه
توپ
جرائم
داوران
بازیکنان

مقدمه

هندبال ورزش زیبا و پر تحرکی است که میلیونها انسان در سراسر جهان از زن و مـرد در سنیــن مختــلف به آن میپــردازند و از آن لذت میبــرند . آموزش وپـرورش را میتوان طلیعه دار هنــد بال در جهان به حساب آورد. در کشور ما نیز نهال جوان هندبال در این نهاد کاشــته و رشد کرد . اولین مســابقات قهـرمانی کشــور در بین مـدارس برگــزار شـد و اولـین مســابقه خارجی هنـدبال را نیز دانش آموزان ایران و کویت در اواخر سال 1349 در تهران برگزار کردند . توجه به ورزش هندبال به عنوان یکی از برنامه های مصوب مقاطع تحصیلی دردبیرستانهای ورزش در آموزش و پرورش از اقدامات بسیار سودمند دیگری است که جای این ورزش قهرمان ساز را در بین جـوانان بیش از پیش بـاز و توفیـق قهرمانـان ملــی آینده هنـدبال در صحنه های بین المللی را در دلها زنده میسازد زیرا قهرمانی به اوج ترقی خواهد رسید که مهارت رااز دوران خردسالی شناخته و تمرین کرده باشد.

تاریخچه هندبال

بازیهایی را که میتوان به نوعی ســرچشمه هنــدبال امروزی بـه حسـاب آورد از نظــرمقــررات بازی وساختارتفاوتهای چشمگیر با آن داشته اند. به عنوان نمونـه بازی اورانیا که یونانیان باستان بازی میکردند و هومر در کتاب اودیسه خود از آن نام برده است بـازی ها رپـاسـتون که رومیـان بازی میکردند و دکتر کلادیوس گالنوس رومی بین سالهای 130 تا 200 بعد از میلاد مسیح ان را توصیــف کرده اسـت ویا بـازی فانگ بال اشپیل که در اشعار والتر فون درفوگل واید (1230-1170) شاعر غزلـسرای آلمــانی آمده است همگی دارای ویژگیهـایی هستند که آنها را شکلهای قدیمی هندبال امروزی به حساب آورد .
رابـولــه ( 1533-1494) در فرانـسـه به یکی دیگـر از انواع بـازی هندبال اشاره کرده است « آنها با استفاده از دستها توپ بازی میکنند.» ویا مردم اینوبی که در گرین لند زندگی میکنند در سال 1793 نوعی توپ بازی را که با دست انجام میشده است توصیف کرده اند .
در کشور آلمان در سال 1848 هولکرنلسن مسئـوول وقت ورزش این کشور اجازه داد تا هندبال در دبیرستان اورتروپ به طوررسمی شروع وبلافاصله قوانین لازم نیز برای آن وضع گردید .
بازی هازنا در چک واسـلواکی رافائـل اشپـیل در آلمان و شکل قدیمی دست رشته در کشور ایران را نیز میتوان نمونه های دیگری که قدمت هندبال را نشان میدهند نام برد .

هندبال میدانی

هنـدبال جـدیـد بـرای اولـیـن بـار در حدود اواخــر قرن 19 میـلادی پا به عرصه وجود گذاشت به عنوان مثال چنـین بازی تیمی در سال 1897 در شهــر نایبـورگ دانـمارک رواج پیدا کـرد . کشـورهای دانـمارک , آلـمان وسوئد مراکز اصلی رشد و گسترش واقعی به حساب می آیند . به احتمال زیاد متخصصان تربیت بدنی آلمانی, بر پایـه بازیــهای محلی خود مـانـنـد رافـابال و کونـیـگسـبر گریال هندبال میدانی را در اواخر قرن19 میلادی به عنوان یک ورزش مسـتقل پـایـه- گــذاری نمـوده انـد و از ایـن جهــت پــدران هندبال محسـوب میشونـد در کشـــور ســوئد فــرد دیگری به نــام ج. والســتروم در سال 1910 نوعی ورزش راکــه هنــدبال نام داشت به مردم معرفی کرد.

در سال 1910 یک نفر آلمانی به نــام هیــرشـمن که دبیــر کل فدراسیون جهانی فوتبـال بود در جهـت بسـط و توسـعـه هنـدبــال قدمهـای مـوثـری بـرداشت . در سال 1917 فـرد دیـگری به نام ماکـس هـایـزر اولـیـن مقـررات وقـوانـیـن هنـدبال را به رشـتــه تحـریـر در آورد ومعـرفی کرد. در سـال1919کـارل شلـنـز یک معـلـم تـربیـت بدنـی آلـمـانی در شهر برلین بازی هندبال میدانی را در زمیـنهـای بـزرگ هـوای آزاد در قاره اروپا توسـعه داد و بعدا در مورد اصلاح و تـکـمیل مقررات این بازی اقدام کرد .